Јун072014

covertwmay

Нов месец и време е за тој што помина да направиме збир на најдобрите твитови. Многу настани како Скопски Маратон, Критична Маса, Behance Portfolio Reviews... a и сигурно ќе најдете нешто што сте испуштиле а е добро и корисно.

Фотошоп објави нова редизајнирана PSExpress апликација за iPad многу подобрена од досегашната

psexpress

 

PayPal направи мал но ефикасен редизајн на своето лого и комплетниот бренд

2

 

#natochak го прославија вториот роденден со журка во парк на школка

km

 

Мал историјат за „празникот“ May the Fourth

vaderthatcher-0000

 

Инфографик за сите “невообичаени“ Google пребарувања

google cover

 

Новиот изглед на Facebook Pages како бесплатен .psd мокап за вашите дизајни

facebook-psd-mockup

 

ISS HD Realtime Stream

iss earth viewer

 

MediaLoot сите свои ресурси, кои патем се навистина профи и корисни, ги стави за користење неограничено за само 14 долари месечно

medialoot

 

Како и Фејсбук и Твитер направи измени за сите оние кои користат преку веб, бесплатно ја имате во .psd

tw

 

Adobe лансираше сосема нова одлична iPad апликација за нарација Voice

voice

 

Cinamatic е нова видео iPhone апликација од Hipstamatic, со одлични кул ретро ефекти

cinamatic

 

Во месец мај се одржа и скопскиот маратон и она што посебно ме радува беа креативни твитови со хаштаг #маратонТранспарент

skmk

 

Преку 160 brandbooks, corporate design manuals и guidelines на претежно германски, швајцарски и австриски брендови, слободни за преземање во пдф

cd

 

Направете си Square Batman од хартија

batman close

 

Tрендови во лого дизајнот за 2014та

trends-img

 

Одличен текст за тоа како од фриленсер да достигнеш до своја агенција

Growth

 

Се одржа Creative Exchange meetup проследено со одлична handlettering работилница

Bo3zaOrCIAAKRq2

 

„Интернетот“ во реално време

internet

 

Животни со калиграфска четка, проект на Ендру Фокс

db9bf601826ff7baca98da290d20c856

 

Критика за логото на Светското фудбалско првенство кое набрзо започнува

dm 120525 otl brazil ready

 

Бесплатни онлајн туторијали од Typekit за основите на типографијата

typekit

 

Sue Murphy на својот tumblr блог објави ретро минимал постери од IBM архивата во висока резолуција

ibm

 

State со одлично промо видео „Ти си тоа што споделуваш“

 

Red Bull oбјави Doodle Art натпревар

redbull

 

Заврши првата сезона од одличната серија Silicon Valley, препорачувам 

silicon

коментари (0)add comment

Пратете коментар
намали | зголеми

busy

Copyright 2017. Сите права задржани, дозволено преземање материјали под одредени услови Creative Commons