Фев212011

PRVA016-vinyl-decals
Последниве години тренд во дизајнот на интериерот се стикерите за на ѕид. Овие мали налепници кои ги има во секакви бои, големини и форми може лесно и евтино  да направат големи измени во вашиот дом или соба. На почеток се украсувале детските соби со најразлични тематики најчесто на ликови од цртаните филмови, додека денес и дневната цоба, кујната, купатилото се во игра. Едно мало гранче со птица на неа залепено до прозорецот веднаш го освежува просторот. Посебно ова важи за вашата работна соба, каде поминувате голем дел од денот, сакате да се чувстувувате пријатно. Значи не мора ништо шарено и украсно, туку еднобојно и минималистички дизајн. Не заборавајте важна е пред се идејата. За да ви помогнам во инспирацијата погледнете на повеќе дел од најдобрите.

001-vinyl-decals

002-vinyl-decals

003-vinyl-decals

004-vinyl-decals

005-vinyl-decals

007-vinyl-decals

012-vinyl-decals

013-vinyl-decals

014-vinyl-decals

016-vinyl-decals

017-vinyl-decals

018-vinyl-decals

019-vinyl-decals

020-vinyl-decals

021-vinyl-decals

022-vinyl-decals

023-vinyl-decals

024-vinyl-decals

025-vinyl-decals

026-vinyl-decals

027-vinyl-decals

028-vinyl-decals

029-vinyl-decals

030-vinyl-decals

031-vinyl-decals

032-vinyl-decals

033-vinyl-decals

034-vinyl-decals

035-vinyl-decals

036-vinyl-decals

037-vinyl-decals

038-vinyl-decals

039-vinyl-decals

040-vinyl-decals

041-vinyl-decals

042-vinyl-decals

043-vinyl-decals

044-vinyl-decals

045-vinyl-decals

046-vinyl-decals

047-vinyl-decals

048-vinyl-decals

049-vinyl-decals

050-vinyl-decals

За крај погледнете дел од мојата соба излепена со стикери.

photo_1-2

photo_2-2

photo_5-2

Доколку сакате и вие нешто вакво во вашиот дом, слободно пишете за дизајн, а и околу принтањето и лепењето може да ви помогнам Wink

коментари (10)add comment

Ефтим said:

0
...
Кај да најдам вакви налепници ?
февруари 22, 2011

janev said:

0
...
@Ефтим
Кај нас по оние салоните за интериер и декорација на домот. Поевтина варијанта е да си нарачаш од интернет, а најевтино е сам свој мајстор. Ако имаш идеја би можел да помогнам околу дизајнот и принтот.
февруари 22, 2011

Zlatko said:

0
...
Еј ова е феноменално! Таман си ја подновив собата, а едниот ѕид ми остана празен па немав идеја како да го пополнам. Да ставам уметничка слика или портрет од Тито ми е некако старомодно smilies/grin.gif но еве некое cool стикерче би било одлично. Фала за идејата Даниел.
февруари 23, 2011

Eli said:

0
...
Може ли те молам да споделиш страни каде што може да се нарачаат од интернет стикериве, Или каде што можат да се симнат дизајни за печатење, итн.
Јас дефинитивно сум заинтересирана за вакви, како би можел да ми помогнеш околу принтањето, и колку од прилика коштаат 2-3 стикери, да речеме метар на метар, или поголеми?
февруари 26, 2011

janev said:

0
...
Ели страници такви има стварно многу, да не копирам линкови, доволно е само да напишеш "wall decals" на пребарувач.
а кај нас се прилично скапи, можеш да ги најдеш на tc.mk како декоративни стикери.Мојата помош би била баш тоа, нема да ги платиш толку скапо, можда дури на пола цена smilies/smiley.gif
февруари 26, 2011

The Shifter said:

0
...
Ги има и во Скопје, се прават по порачка и не се толку скапи како оние што се продаваат во продавниците. Еве ја групата на facebook http://www.facebook.com/group....0242692786
март 20, 2011

Nataa said:

0
...
Колку Пари се налепниците.? Јас сакам да си купам но колку пари се smilies/smiley.gif ? Ако Може да ми кажете ..Ве Молам Побрзоо .:* Од секогаш сум сакала вакви налепници .Ве молам Цената .? Ако можее.? :*
мај 28, 2012

Стикер said:

0
...
Еве од каде можете да купите стикери

https://www.facebook.com/pages/Се-за-дома/1457625854452310?fref=ts
февруари 28, 2014

Mo Nika said:

0
...
http://www.aliexpress.com/whol...l+stickers еве од овде може да ги нарачате за ниска цена. smilies/cool.gif
октомври 20, 2014

Пратете коментар
намали | зголеми

busy

Copyright 2017. Сите права задржани, дозволено преземање материјали под одредени услови Creative Commons