Ное282011

Само за дизајнери (pantone производи)

PRpantone-mugs
Сигурно веќе знаете што е пантонска карта, а можеби и имате ваш омилен пантон. Затоа во сезона на подароци еве што да побарате од вашите најблиски. Неколку производи инспирирани од пантон бои.

Ное172011

Нови етикети и шишиња за пиво

1pure
Етикетите за пиво и вино се посакувано платно за дизајн за секој дизајнер. Овојпат ќе се задржиме за оние за пиво, некако ми се поомилени :)
Се почесто се избегнуваат стандардните класични етикети и на сцена стапуваат модерни и минималистички дизајни, типографски и со чисти бои, дури и самите етикети се избегнуваат и се дизајнира директно на шишето, без никакви ограничувања. На повеќе дел од најновите уникатни етикети и шишиња на пива.

 
Окт062011

Креативни и нови принтови (октомври)

PR43
Свежи и најнови креативни принт реклами за месец октомври

 
Сеп232011

Герила адвертајзинг

PRSlim-By-Drinking

Концептот на герила маркетинг сеуште важи за неконвенционален начин на маркетинг и промоција. Кај нас вистинска реткост да се види, иако е можеби најевтин начин за реклама. Со минимален буџет и ресурси до максимален ефект. Герила кампањите се обично неочекувани, често бараат интеракција од случајните минувачи и се на неочекувани места. Целта е да се создаде уникатен и креативен начин да се привлече вниманието, ако тоа  го направат толпа на луѓе поминува во вирал, што според Џеј Конрад Левинсон е крајна и посакувана цел на секоја маркетинг кампања. Се почесто се вклучуваат смартфоните и новите технологиии и социјални мрежи за да се сподели идејата.

 
Сеп022011

Креативни реклами (септември)

PRVcreativz
Нов месец, нови свежи и тазе креативни принтови и рекламни кампањи кои сигурно ќе послужат за ваша инспирација.

 

Страница 9 од 22

Copyright 2017. Сите права задржани, дозволено преземање материјали под одредени услови Creative Commons