Апр202017

Скопје постер фестивал по 10ти јубилеен пат

10-ISPC-Artificial-Reality-17
Оваа година Плакарт и Скопје постер фестивалот слават 10 години од своето постоење и од првиот плакарт конкурс. За таа цел оваа година пријавувањето на конкурсот ќе биде бесплатно.

Ное072016

Скопје постер фестивал по 9-ти пат

prva
Деветто издание на Скопје постер фестивал ќе се организира од 21-ви до 30-ти ноевмри 2016 година во Музеј на Град Скопје.

 
Ное262014

Design on Film фестивал во Скопје

111
Овој викенд од 28ми до 30ти ноември ќе се одржи првиот Design on Film фестивал кај нас. Се работи за тридневен фестивал на документарни филмови поврзани со уметност, фотографија, архитектура и дизајнот во целина. 

 
Јул102014

Корисни твитови за месец јуни

coverjune
Со мало задоцнување и овој пат ги издвоивме најдобрите и најкорисните твитови за месец јуни. За многу повеќе следете не на и на Фејсбук

 
Јун072014

Твитови на месецот (мај)

covertwmay

Нов месец и време е за тој што помина да направиме збир на најдобрите твитови. Многу настани како Скопски Маратон, Критична Маса, Behance Portfolio Reviews... a и сигурно ќе најдете нешто што сте испуштиле а е добро и корисно.

 

Страница 1 од 22

Copyright 2017. Сите права задржани, дозволено преземање материјали под одредени услови Creative Commons