Окт172011

11
Пред неколку недели твитнав за тоа дека се спремам нови дизајни на маички, со оригинална македонска тематика, и навистина се изненадив од тоа колку заинтересирани имаше. После неколку дневни консултации за дизајни, бои, големини и нивна подготовкам одлуката е донесена. И така, од денес дел од моите дизајни на маички ќе може да ги најдете во Ultradesignshop во Скопје. За сите кои не знаат, Ultradesign е специјализиран шоп за маички, кои нуди уникатни, квалитетни и несекојдневни дизајни, и кој се издвојува од сите останати веќе видени и познати клишеа од дизајни. И што е најбитно, сето ова по навистина ниски цени. Погледнете на повеќе дел од дизајните.

3d_boobs

100_posto_prirodna

beer_time

designed_on_iphone4

dobra_maichka

do_not_read_tee

im_gangster

i_heart_gaida

i_like_mk

love_balloons

metal_monster

not_hipster

odi_shetaj

tv_crap

На сите мои дизајни погоре ќе може да го видите логото, долу на задната страна од маичката.

djlogo

А еве дел од пристигнатите нови маички, за кои верувам дека ќе има посебен интерес.

4

atomant

azb

balth

band

diabolik

moon

ninjas

pig-mask

plane

retro

tv

Не заборавајте дека доколку ја нема маичката со вашиот омилен дизајн во омилена боја или големина на залиха, слободно може да нарачате. Дел од маичките ќе бидат навистина во лимитиран број, за да се задржи уникатноста и да не ја гледате својата маичка насекаде низ градот. Тие што сакаат и веќе имаат уникатни парчиња од добри маички знаат дека се купува преку целата година, а не само преку лето. Но, и за овие денови може да си нарачате дуксер со било кој дизајн од маичките.

duks

Еве како полесно да не најдете. Орце Николов бр. 93 локал 7  - Дебар Маало од кружниот тек улицата која води кон градскиот парк (спроти градинката)

ultramap

ultra

коментари (18)add comment

Aце said:

0
...
како може да нарекувате "уникатни" принтови кои се направени од постоечки вектори кои може да ги симне било кој од интернет? каде е тука уникатноста?
да не е можеби во досетливоста да искористите туѓи принтови и притоа за истите да не им исплатите надомест на нивните автори?
октомври 17, 2011

janev said:

0
...
Аце дизајните најгоре до кај што пишува дека се со мое лого, се мои дизајни. Во дизајнот општо па и кај маичките битна е идејата и нормално реализацијата. Да, може да најдеш слика на гајда на пример и да ја прецрташ, но како ќе ја искористиш е всушност уникатноста.
А тие подолу се ретро стандардни дизајни кои се нови во шопот. Мислам дека не си баш упатен со авторски права и сл. На кого да платам авторски права за маичката со Супермен логото што ја имам јас и илјадници други? Така е и со нашиве Бушава Азбука, Атомската мравка и сл.
октомври 17, 2011

Vasja said:

0
...
I am so gonna buy one...or a few...for me, and then for my mom and sis, and then for my friends... smilies/smiley.gif
октомври 17, 2011

Viktor said:

0
...
Одлични маички иако сега не е сезона smilies/grin.gif по која цена се продаваат?
октомври 18, 2011

Igor said:

0
...
има супер работи, ќе поминам за онаа со балоните smilies/wink.gif
октомври 18, 2011

janev said:

0
...
@Viktor за добра маичка увек е сезона smilies/smiley.gif
@Igor за поклон ти е нели? smilies/tongue.gif
октомври 18, 2011

Medo said:

0
...
Ima sajt...ceni, ova ona. Kolkue stampa so svoj dizajn na nivna maicka?
октомври 19, 2011

janev said:

0
...
@Medo ima da, linkot do shopot e najgore vo tekstot i mozhe na tvoja macihka, duks shto i da e so tvoj dizajn. E sega cenite ne mozhe da se fiksni, poshto zavisi od golemina na print, broj na boi itn.
октомври 19, 2011

borisbt said:

0
...
браво, одлични дизајни, ретко добри маички кај нас и тоа од наш дизајнер smilies/smiley.gif
октомври 21, 2011

kiril said:

0
...
Komentarot pogore e tochen vo vrska so avtorskite prava!!! Treba da se zashtitat i zapazat definitivno avtorskite prava!!! Ako nekoj od vas e ilustrator ili crtach ne bi razmisluval vaka "dizajnerski" da ne kazam... Zemi i stavi go vo drug kontekst!!! Atomskata mravka e delo na Hanna-Barbara, Diabolik na Astorina srl Italija, Baltazar na ZagrebFilm, Bushava Azbuka na Stefanovski i Unkovski... Ako moze na maica zashto da ne moze i na torba, pa na tetratka i sl. i sl... I sto pravime vo toj slucaj... Ako nekoj od vas zeme neshto ne bi bil siguren deka bi bile "labavi"!!! Sekoja cest na Prodavnicata - toa konecno mu faleshe na eden golem grad ko Skopje (nigde niz MK nema vakvo neshto) i toa e za pofalba... no ne i za tie koisto doagjaat da si napravat "copy-paste" tee shirt!
октомври 22, 2011

sinisaj said:

0
...
Tipovite kako od prviot komentar obicno doma imaat terbajti muzika,filmovi...nemaat nitu eden licenciran softver...i na kraj tie drzat lekcii za avtorski prava...ma ajde vi se molam! Teraj druze so toa so si pocnal...ljuborni luge i hejteri sekogas ke ima
октомври 22, 2011

Џоно said:

0
...
Ultradesign не е ШОП туку ПРОДАВНИЦА или ДУЌАН. Ви се тркалаат џамлии во главата.
октомври 25, 2011

Џоно said:

0
...
Инаку, само напред со тоа што го правите. Ви посакувам успех и секако, нови и уникатни дизајни.
октомври 25, 2011

janev said:

0
...
@Џоно Шоп е помодерно, нема превод тука smilies/smiley.gif не е до џамлиите, лоши печурки smilies/smiley.gif
октомври 25, 2011

Pipero said:

0
...
Што пари е дуксерот?
јануари 24, 2012

janev said:

0
...
@Pipero 1500 megjutoa ke mora da proverish dali ima i koi boi na lager vo tee shopot
февруари 05, 2012

Dani-daco said:

0
...
kako moze da stapam vo kontakt so ultradisign osven preku mail? Itno mi e smilies/cheesy.gif
декември 22, 2012

janevdani said:

0
...
72653573
декември 22, 2012

Пратете коментар
намали | зголеми

busy

Copyright 2017. Сите права задржани, дозволено преземање материјали под одредени услови Creative Commons