Јун162010

100 Векторски силуети на луѓе

people-silhouette
Сигурно во вашата работа многупати ви потребало векторски силуети на луѓе, мажи, жени, ученици, студенти, готвачи, музичари, полицијајци, градежници, фудбалери...и многу повеќе. Сега сето ова го имате во еден фајл и брзо и лесно ќе си најдете силуета според потребата за вашиот иден дизајн, без разлика дали е постер, визит карти, маици...или пак за на веб. На повеќе за линкот за преземање.

Јун132010

Позадини од Светското првенство

fifa_prvaa
Светското првенство во Африка започна и во наредниот месец ќе биде главна преокупација на љубителите на фудбалот. Иако не сум некој фан на фудбалот, целата таа магија и дружба што ја носи е одлична. За сите вас, кои сакате да си ја смените позадината на вашиот монитор и да бидете во тек со случувањата спремив 4 одлични позадини со мотиви од Светското првенство. Изберете ја вашата омилена и нормално споделете со сите Smile За поставуввање само кликнете на сликата и кога ќе ви се отвори поголема, десен клик и Set as Desktop Background.

 
Јун132010

Векторски веб копчиња за преземање

vector_prvaaa
Доколку сте од оние дизајнери кои веб копчиња дизајнираат во Илустратор наместо во Фотошоп, тогаш овие добро ќе ви дојдат. Има преку 20 веб копчиња во вектор, бесплатни за преземање и може слободно да ги менувате според вашите потреби. Минималистички и среден дизајн, од обични ОК копчиња до веб менија.

 
Јун112010

3 веб банери - бесплатно

baner_prva
Веб рекламите се насекаде околу нас. За да се издвоите од големата група прв чекор е одличен а атрактивен дизајн за да ги привлечете посетителите да кликнат токму на вашата реклама. За вас имам 3 супер банери и беџеви спремни во лејери во еден фотошоп фајл.

 
Јун062010

Социјални 3Д икони за џабе

social_prva
12 3Д икони од областа на социјалните мрежи, кои бесплатно може да ги користите на вашата веб страна или блог. Доколку на вашата страна имате и други 3Д елементи одлично ќе се вклопат во целокупниот дизајн.

 

Страница 18 од 19

Copyright 2017. Сите права задржани, дозволено преземање материјали под одредени услови Creative Commons