Авг132010

Песочен Залив во Сингапур

marina-bay-PRVA
Песочниот Залив е моментално најспектакуларниот хотел во Сингапур. Дизајнот е на архитектот Сафди кој располагал со неверојатен буџет од 5.7 милијарди долари. Се во овој хотел е со придавка во суперлатив. Почнувајќи од екстериерот така и ентериерот. Можеби еден од ретките хотели каде не би сакале да спиете, бидејќи има толку многу да се види, казина, музеи, кина, театри, шопинг центри, забавни паркови...и најдоброто од се, аква парк и базени на врвот од самиот хотел. Колку и да зборувам е џабе, мора да погледнете.

Авг102010

Хумористични фотографии

prva
Денес ќе погледнеме еден друг аспект на фотографирањето. Тука нема сериозни тематики и сценографии, природа, фотошоп ефекти, туку едноставно е доловен моментот. Некои од нив се претходно подготвувани, но ништо големо. Како и да е, сигурен сум дека ќе ве остават со насмевка на лицето Smile

 
Јул152010

Антигравитациски фотографии

vertical_prva
Доколку аматерски се занимавате со фотографирање, сигурно досега ви се има случено „не сакајќи“ да сликнете во вистинскиот момент и фотографијата да изгледа како фотошопирана само затоа што ги руши законите на гравитацијата. За да ви стане појасно погледнете ја галеријата на повеќе. Познати фотографи со најразлични техники, но не и Фотошоп или слични програми и успеваат да направат фотографии на кои ќе се запрашате како ли е ова вака фатено. Уживајте и споделете

 
Јул142010

Секојдневни „лица“

Face_prva
Три точки на секој агол од триаголник и имате лице, две точки и една полукрива линија и имате лице што се смее, три точки, и три линии и имате лице кое е натажено... Ете толку е потребно да ги видите лицата низ секојдневните објекти и предмети. За што мислам кликнете на повеќе и уживајте во одлично доловените „лица“ насекаде околу нас.

 
Јун192010

Возбудливи островски фотографии

islands_prva
Се наоѓаме пред почеток на сезона на летни одмори. Сонце, плажи, море...острови. Отсекогаш летување на мал и ексклузивен остров или низа од нив е желба за многумина. Во прилог направив селекција на одлични фотографии, повеќето од птичја перспектива, на најегзотичните острови што постојат на планетава. Уживајте, сонувајте и споеделете :)

 

Страница 4 од 5

Copyright 2017. Сите права задржани, дозволено преземање материјали под одредени услови Creative Commons