Авг032015

cover
На ваше барање (и, не ова не го пишувам колку да се искористи фразата) туку навистина и буквално на улица пријатели и фриленсери прашуваа кога ќе има нови фонтови на Дезен. И со право, бидејќи поминаа скоро 5 месеци од последната тура. Само да ве потсетам, дека во овој период имаше неколку нови фонтови поединечно споделени на Фејсбук страната https://www.facebook.com/dezenmk затоа скролајте надолу и проверете, тие фонтови не се вклучени во овој пакет. Панграмот е на Ана Јовановска Екс Костовска 

Meneghino

nufonts-01

CocoBiker

nufonts-02

Bitter

nufonts-03

Ardeco

nufonts-04

Gecko

nufonts-05

Ikra Slab

nufonts-06

Balezdrov

nufonts-07

TT Masters

nufonts-08

Monoid

nufonts-09

Decima Nova

nufonts-10

Сите фонтови се спакувани и од OВДЕ може да преземат. Слободно споделувајте 

коментари (2)add comment

Соња said:

0
...
Mi trebaat najpravilnite rakopisni makednski fontovi za decinjata shto sega ucat rakopisno. Tie shto se oficijalno pushteni se dosta iskriveni i izvrteni ve molam ako mozete da mi pomognete decinjata ke bidat blagodarni i pravilno nauceni.

Sekoe Dobro !
февруари 22, 2017

Тамара said:

0
...
зошто не можам да ги симнам фонтовите?smilies/sad.gif
ноември 28, 2017

Пратете коментар
намали | зголеми

busy

Copyright 2017. Сите права задржани, дозволено преземање материјали под одредени услови Creative Commons